Czy marzysz o pięknie utrzymanym trawniku, ale nie masz czasu ani ochoty na regularne koszenie? Rozwiązaniem są roboty koszące, które za Ciebie wykonają tę pracę. Jednak przed zakupem warto zastanowić się, jaki model będzie najlepszy dla Twojego ogrodu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Ile kosztują roboty do koszenia trawy?

Ceny robotów do koszenia trawy zaczynają się od około 3000 zł za podstawowy model, a kończą na ponad 30 000 zł za bardziej zaawansowane urządzenia. Ostateczna cena zależy od wielu czynników, takich jak m.in. marka, funkcjonalność, wydajność czy dodatkowe akcesoria.

Czy warto kupić robota do koszenia trawy?

Oczywiście, warto! Roboty koszące to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny na koszenie trawy, a także gwarantują równomierne i precyzyjne koszenie, bez ryzyka uszkodzenia roślin. Ponadto, nowoczesne modele wyposażone są w zaawansowane funkcje, takie jak nawigacja GPS czy zdalne sterowanie przez aplikację mobilną, co dodatkowo ułatwia ich obsługę.

Jaki robot koszący do 500 m2?

Jeśli Twój ogród ma powierzchnię do 500 m2, wystarczy Ci podstawowy model robota koszącego. Warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak wydajność baterii, szerokość koszenia, a także tryby pracy. Dobrym wyborem dla mniejszych ogrodów może być np. model Husqvarna Automower 105, który kosztuje około 5000 złotych.

Jaki robot koszący do ogrodu?

Jeśli Twój ogród jest większy, najlepszym wyborem będą modele o większej wydajności, dłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu i szerszej głowicy koszącej. Warto też zwrócić uwagę na funkcje takie jak nawigacja GPS czy zdalne sterowanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli robotów koszących renomowanych marek, takich jak FREELEXO, GREENWORKS czy NX.

Podsumowanie 

Podsumowując, wybór robota koszącego do ogrodu zależy przede wszystkim od powierzchni trawnika oraz indywidualnych preferencji. W zależności od potrzeb można wybierać spośród różnych modeli o różnych parametrach, takich jak maksymalna powierzchnia koszenia, system nawigacji, funkcje dodatkowe i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że cena jest jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego robota koszącego.