Cześć! Długi czas oczekwiania dobiegł końca! Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z testów robota koszącego marki Orbex model S900G.

Czym jest robot Orbex S900G?

Orbex S900G to zaawansowany robot koszący, który możecie znaleźć w naszym sklepie. Co ciekawe, kosztuje on tyle co tradycyjna kosiarka z napędem, jednak oferuje o wiele więcej korzyści. W naszej ofercie znajdziecie różne modele robotów Orbex, dostosowane do różnych powierzchni trawników - od 400 do 1200 m².

Funkcje i możliwości

Najważniejszą cechą S900G jest jego zdolność do automatycznego koszenia do 900m² powierzchni trawnika. Wyposażony został w:

  • Trzy niezależne ostrza.
  • Zaawansowane czujniki: kolizji, poziomu naładowania baterii, deszczu, podniesienia, przechylenia i przewrócenia robota.
  • Funkcję automatycznego powrotu do bazy w przypadku deszczu lub niskiego poziomu baterii.
  • Regulowaną wysokość cięcia trawnika (20-60 mm).

Szerokość koszenia wynosi 180 mm, co pozwala na efektywne i dokładne przycinanie trawnika.

Komunikacja i aplikacja mobilna

Orbex S900G komunikuje się za pomocą WiFi oraz Bluetooth. Co więcej, posiada funkcjonalną aplikację mobilną dostępną zarówno dla użytkowników Android, jak i iOS. W aplikacji możemy m.in.:

  • Monitorować stan robota i baterii.
  • Wystartować lub zakończyć pracę robota.
  • Ustawić harmonogram koszenia.

Jak działa?

Robot wytycza swoją ścieżkę pracy za pomocą dołączonego przewodu elektrycznego. W trakcie naszych testów sprawdziliśmy jego działanie zarówno na zadbanym trawniku, jak i w trudniejszych warunkach. Efekty były zadowalające w obu sytuacjach, a po kilku cyklach koszenia trawnik prezentował się jeszcze lepiej.

Gwarancja i podsumowanie

Producent zapewnia 3-letnią gwarancję na robot. Podsumowując, polecamy Orbex S900G jako urządzenie o świetnym stosunku jakości do ceny. Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo na YouTube, gdzie dokładnie prezentujemy jego działanie.