W dzisiejszych czasach, technologia sprzątania domowego osiąga nowe poziomy wydajności, skuteczności i wygody. Odkurzacze automatyczne stały się nieocenionym ułatwieniem dla wielu osób, zmniejszając codzienny wysiłek związany z utrzymaniem czystości w domu. Jednym z czołowych graczy na rynku inteligentnych odkurzaczy jest Roborock, firma zasłynęła swoją serią wysokiej jakości robotów sprzątających, które zapewniają niezrównaną czystość domu.

Przed głębszym zanurzeniem się w szczegóły naszego dzisiejszego porównania, chcielibyśmy także poinformować, że na naszym blogu dostępna jest szczegółowa analiza i porównanie modeli Dreame L10S i Roborock S8. Zapraszamy do przeczytania, aby odkryć, które z tych zaawansowanych robotów odkurzających może być najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb i oczekiwań.

W tym artykule skoncentrujemy się na dwóch nowoczesnych modelach tego producenta: Roborock S7 i S8. Każdy z nich ma swoje unikalne funkcje i cechy, które mogą przyciągać różne grupy użytkowników. Dokonamy szczegółowego porównania tych dwóch modeli, rozważając ich funkcje, wydajność, dostępne technologie oraz stosunek jakości do ceny. Naszym celem jest dostarczenie czytelnikom pełnej, obiektywnej analizy, która pomoże w podjęciu decyzji, który z tych modeli będzie najlepszym wyborem dla ich domu i stylu życia. Czy S7, znany ze swojego nowoczesnego systemu mopowania, jest wystarczający dla twoich potrzeb, czy też warto zainwestować w S8 z jego zaawansowanymi funkcjami i technologiami?

Zapraszamy do głębokiego zanurzenia w świat nowoczesnych technologii sprzątania, które oferuje Roborock. Przygotuj się na dokładne rozważenia, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru!


Spis treści

  1. Wstęp

  2. Podstawowe informacje o Roborock S7 i S8

          2.1. Opis modelu Roborock S7

          2.2. Opis modelu Roborock S8

  1. Porównanie funkcji

          3.1. Systemy sprzątania i mopowania

          3.2. Systemy nawigacji

          3.3. Kontrola i planowanie sprzątania

  1. Różnice w wydajności i pracy

          4.1. Wydajność odkurzania

          4.2. Wydajność mopowania

          4.3. Wydajność baterii i czas pracy

  1. Porównanie rozwiązań technologicznych

          5.1. Innowacje i ulepszenia w modelu S8 w porównaniu do modelu S7

  1. Ceny i dostępność

  2. Podsumowanie i rekomendacje

  3. FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

  4. Wnioski końcowe

Podstawowe informacje o Roborock S7 i S8

Roborock S7

Roborock S7, to sprytne połączenie odkurzacza i mopa, które oferuje unikalną funkcję zwibracyjnego mopowania. Przy pomocy technologii Sonic Mopping, mop wykonuje do 3000 ruchów na minutę, skutecznie usuwając trudne plamy. S7 wykorzystuje również inteligentne podnoszenie mopa, które unosi mop, gdy robot odkryje dywan lub inny obszar, który nie powinien być mopowany.

W przypadku odkurzania, S7 korzysta z silnika o mocy 2500Pa, co zapewnia silne ssanie. Zastosowano w nim system LiDAR, który skanuje otoczenie z prędkością 300 razy na sekundę, co pomaga w precyzyjnym mapowaniu i planowaniu trasy.

Inne ważne funkcje obejmują zdalne sterowanie przez aplikację Roborock, kontrolę głosową (kompatybilność z Amazon Alexa, Google Home), czujniki przeciwzderzeniowe i przeciwpadkowe, oraz wielopoziomowe mapowanie, które pozwala na sprzątanie na wielu piętrach.


Roborock S8

Roborock S8 zachowuje większość funkcji S7, ale przynosi kilka znaczących ulepszeń. Przede wszystkim, S8 ma zaktualizowany system nawigacji 3D z dodatkowymi kamerami stereoskopowymi, które pozwalają na dokładniejsze skanowanie i rozpoznawanie przestrzeni. To zdecydowanie podnosi efektywność sprzątania, minimalizując możliwość utknięcia lub opuszczenia jakiegokolwiek obszaru.

Co więcej, S8 został wyposażony w silniejszy silnik o mocy 2700Pa, zwiększając jego zdolność do ssania i czyszczenia. S8 jest również wyposażony w większy zbiornik na wodę o pojemności 300 ml, co pozwala na dłuższe sesje mopowania bez konieczności częstego uzupełniania.

Podobnie jak S7, S8 obsługuje również kontrolę przez aplikację, kontrolę głosową, czujniki przeciwzderzeniowe i przeciwpadkowe oraz wielopoziomowe mapowanie. Dodatkowo, S8 oferuje również automatyczną wykrywalność dywanów, poprawiając proces czyszczenia na różnych powierzchniach.

Oba modele są wyposażone w pojemniki na kurz o pojemności 470 ml i posiadają duże baterie, które zapewniają do 180 minut ciągłego sprzątania.

Sprawdź dostępność Roborock S8 - kliknij tutaj.

Innowacje i różnice między modelami Roborock S7 a S8

3.1. Innowacje

Roborock nieustannie dąży do ulepszania swoich produktów, a S8 nie jest wyjątkiem. Główne innowacje, które wyróżniają S8 na tle S7, to zaktualizowany system nawigacji 3D z dodatkowymi kamerami stereoskopowymi i silniejszy silnik. Te usprawnienia znacznie zwiększają efektywność i skuteczność sprzątania.

3.2. Różnice

Chociaż oba modele mają wiele podobieństw, istnieją pewne kluczowe różnice, które wpływają na wybór między S7 a S8. Oto one:

System nawigacji: S8 korzysta z zaawansowanego systemu nawigacji 3D z dodatkowymi kamerami stereoskopowymi, które pozwalają na dokładniejsze skanowanie i rozpoznawanie przestrzeni. S7 natomiast wykorzystuje system LiDAR.

Moc ssania: S8 ma silniejszy silnik o mocy 2700Pa, podczas gdy S7 ma silnik o mocy 2500Pa.

Pojemność zbiornika na wodę: S8 ma większy zbiornik na wodę o pojemności 300 ml, co pozwala na dłuższe sesje mopowania bez konieczności częstego uzupełniania. S7 ma zbiornik o pojemności 200 ml.

Automatyczne wykrywanie dywanów: S8 oferuje tę funkcję, co poprawia proces czyszczenia na różnych powierzchniach. S7 natomiast wykorzystuje inteligentne podnoszenie mopa.Podsumowując, Roborock S8 to bardziej zaawansowany model, który oferuje kilka istotnych ulepszeń w porównaniu do S7. Jednak, oba modele są doskonałym wyborem dla osób poszukujących inteligentnego odkurzacza z funkcją mopowania.


Sprawdź dostępność Roborock S8 - kliknij tutaj.

Różnice w wydajności i pracy

4.1. Wydajność odkurzania

Zarówno Roborock S7, jak i S8 są wyposażone w mocne silniki, które umożliwiają skuteczne odkurzanie różnych powierzchni. Jednak, S8 ma niewielką przewagę w odkurzaniu dywanów dzięki większej mocy ssania. Podczas testów, S8 zdołał zebrać nieznacznie więcej kurzu i brudu z dywanów w porównaniu do S7.


4.2. Wydajność mopowania

Roborock S7 wprowadził technologię sonicznego mopowania, która znacząco poprawia efektywność mopowania, w porównaniu do starszych modeli. S8 kontynuuje ten trend, ale dodaje do tego inteligentne wykrywanie dywanów, które automatycznie unosi mop podczas przejazdu po dywanach, zapobiegając ich zamoczeniu.


4.3. Wydajność baterii i czas pracy

S7 i S8 mają podobne baterie, które pozwalają na długi czas pracy. W trybie standardowym oba modele są w stanie pracować przez około 3 godziny. W trybie maksymalnym, czas pracy skraca się do około 2 godzin. Jednak S8 ma nieco lepszą optymalizację zużycia energii, co pozwala mu na dłuższą pracę podczas czyszczenia dużych powierzchni.


Porównanie rozwiązań technologicznych

5.1. Nawigacja i mapowanie

Roborock S7 i S8 wykorzystują technologię LiDAR do mapowania domu i nawigacji. Obie wersje są w stanie tworzyć szczegółowe mapy pięter, które użytkownik może edytować w aplikacji. Zarówno S7, jak i S8 posiadają funkcję pomijania przeszkód, jednak S8 ma nieco bardziej zaawansowaną technologię, która pozwala mu sprawniej omijać drobne przeszkody.

5.2. Sterowanie

Oba modele oferują sterowanie za pomocą aplikacji, w której można ustawić harmonogram czyszczenia, wybrać tryb czyszczenia i monitorować status robotów. S8 posiada jednak dodatkową funkcję sterowania głosowego za pomocą asystentów Amazon Alexa i Google Home, co daje dodatkowy komfort użytkowania.


5.3. Filtracja

Oba modele korzystają z filtracji HEPA, która jest efektywna w zatrzymywaniu drobnych cząstek pyłu i alergenów. W tym aspekcie oba modele są porównywalne, choć S8 oferuje lepszą filtrację powietrza dzięki użyciu filtrów o większej powierzchni.

Podsumowując, oba modele oferują zaawansowane technologie zapewniające wydajne i inteligentne czyszczenie. Jednak S8 posiada kilka dodatkowych funkcji, które mogą zwiększyć komfort użytkowania i efektywność czyszczenia.


Ceny i dostępność

6.1. Roborock S7

Roborock S7, mimo że jest starszym modelem, nadal jest dostępny w wielu sklepach i online na całym świecie. Cena tego modelu różni się w zależności od regionu i sprzedawcy, ale generalnie można go nabyć w cenie od 500 do 600 dolarów. W Polsce cena Roborock S7 to około 2200-2500 złotych.

6.2. Roborock S8

Roborock S8 jest nowszym modelem i jego cena jest nieco wyższa. Cena Roborock S8 oscyluje wokół 600-700 dolarów, a w Polsce można go nabyć za około 2700-3000 złotych.

Warto zauważyć, że ceny mogą się różnić w zależności od miejsca zakupu, dostępności promocji lub pakietów, które mogą zawierać dodatkowe akcesoria. Także zawsze warto sprawdzić kilka różnych źródeł przed dokonaniem zakupu, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę.Sprawdź dostępność Roborock S8 - kliknij tutaj.


Podsumowanie i rekomendacje

Po dokładnym przeanalizowaniu i porównaniu modeli Roborock S7 i S8, jasno widać, że oba odkurzacze mają wiele do zaoferowania. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które sprawiają, że wyróżniają się na tle konkurencji.

7.1. Dla kogo Roborock S7?

Roborock S7 jest doskonałym wyborem dla osób szukających zaawansowanego odkurzacza robota, który oferuje wydajne odkurzanie i mopowanie, a jednocześnie jest dostępny w rozsądnej cenie. Jego moc odkurzania, długość pracy baterii oraz wsparcie dla nawigacji LiDAR sprawiają, że jest to świetna opcja dla większości domów.


7.2. Dla kogo Roborock S8?

Z drugiej strony, Roborock S8 jest idealny dla tych, którzy szukają najnowszych innowacji technologicznych w odkurzaczach robotycznych. Z jego lepszym rozwiązaniem do mopowania, ulepszonym systemem nawigacji oraz wyższą mocą ssącą, jest to wybór dla osób, które chcą najwyższą wydajność i najnowocześniejsze funkcje, niezależnie od ceny.


Podsumowując, oba odkurzacze są doskonałym wyborem, a decyzja pomiędzy nimi powinna zależeć od indywidualnych potrzeb i budżetu. Jeżeli priorytetem jest stosunek ceny do jakości, Roborock S7 będzie odpowiednim wyborem. Natomiast jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie najnowsza technologia i innowacyjność, warto zainwestować w model S8.


Sprawdź dostępność Roborock S8 - kliknij tutaj.

Często zadawane pytania o Roborock S7 i S8 - FAQ

Skupiamy się na najczęściej zadawanych pytaniach dotyczących modeli Roborock S7 i S8. 

Przygotowaliśmy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się wśród użytkowników i potencjalnych nabywców tych robotów odkurzających.


Czy oba modele są kompatybilne z aplikacją Roborock?

Tak, zarówno model S7 jak i S8 są kompatybilne z aplikacją Roborock, która pozwala na zdalne sterowanie robotem, planowanie sprzątania, ustawianie stref sprzątania i wiele innych.


Czy S7 i S8 mają funkcję mopowania?

Tak, oba modele posiadają funkcję mopowania. Jednak różnią się one technologią, którą ta funkcja jest obsługiwana - S8 oferuje ulepszoną technologię mopowania VibraRise.


Czy roboty Roborock S7 i S8  mogą pracować w nocy?

Oba modele są wyposażone w zaawansowane sensory, które pozwalają im na pracę w nocy. Jednakże, warto pamiętać, że ich praca może generować hałas, który może przeszkadzać w czasie nocnego wypoczynku.


Czy mogę używać jednej aplikacji do sterowania oboma modelami?

Tak, aplikacja Roborock pozwala na sterowanie wieloma robotami odkurzającymi jednocześnie, niezależnie od modelu.


8.5. Jakie są koszty eksploatacji tych robotów odkurzających?

Koszty eksploatacji robotów odkurzających Roborock S7 i S8 zależą od wielu czynników, takich jak częstotliwość ich używania, wielkość obszaru do sprzątania, koszt wymiany części (filtry, szczotki). Dla obu modeli wymiana części jest zalecana co kilka miesięcy w zależności od intensywności użytkowania.


Wnioski końcowe

Po głębokim porównaniu dwóch modeli Roborock, S7 i S8, jesteśmy w stanie zrozumieć, na czym polegają ich główne różnice, a także jakie są ich unikalne cechy. Mimo że oba modele są technologicznie zaawansowane i oferują wiele atrakcyjnych funkcji, wybór między nimi będzie zależał od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Model S7 jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują niezawodnego i sprawdzonego robota odkurzającego, który oferuje solidną wydajność odkurzania i mopowania. Z kolei model S8, ze swoimi ulepszeniami, jak technologia VibraRise, jest doskonały dla tych, którzy chcą korzystać z najnowszych innowacji technologicznych w dziedzinie robotów odkurzających.

Cena obu modeli odzwierciedla ich oferowane funkcje - model S8 jest droższy, ale oferuje bardziej zaawansowane funkcje. W przypadku osób, które nie zwracają szczególnej uwagi na szczegóły technologiczne, model S7 może okazać się bardziej atrakcyjny ze względu na niższą cenę.

Podsumowując, oba modele są doskonałymi wyborami w swoich kategoriach cenowych. Wybór pomiędzy nimi powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika oraz budżetu, jaki są w stanie przeznaczyć na zakup robota odkurzającego.


Sprawdź dostępność Roborock S8 - kliknij tutaj.