Hej! Ponizszy artykuł doczekał się następcy w listopadzie 2023 roku! Sprawdź!


W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup robota sprzątającego, który ułatwia codzienną pracę w domu. Szczególnie w przypadku mieszkań w bloku, gdzie czasem ciężko znaleźć czas na dokładne posprzątanie, roboty sprzątające stają się idealnym rozwiązaniem. Jednak przed zakupem warto zastanowić się, jakie funkcje powinien posiadać robot sprzątający, aby spełnił nasze oczekiwania. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji w różnych wariantach cenowych oraz porad jak wybrać robot sprzątający do mieszkania w bloku.

Jakie funkcje powinien posiadać robot sprzątający?

Przede wszystkim, robot sprzątający powinien być w stanie dokładnie wyczyścić posadzkę, dywany oraz podłogi z wszelkich zanieczyszczeń. Warto zwrócić uwagę na moc odkurzacza oraz na to, czy robot posiada system filtracji powietrza, który usuwa alergeny i pyłki. Dodatkowo, warto wybrać model, który ma duży pojemnik na śmieci, aby nie trzeba było często opróżniać pojemnika. W przypadku mieszkań w bloku, warto zwrócić uwagę na głośność pracy robota, aby nie przeszkadzał sąsiadom.

Kolejną ważną funkcją jest możliwość planowania i programowania pracy robota. Dzięki temu, robot będzie mógł pracować wtedy, kiedy jesteśmy poza domem lub w innej części mieszkania. Możliwość sterowania robotem za pomocą aplikacji mobilnej lub zdalnego sterowania z poziomu pilota to również funkcja, na którą warto zwrócić uwagę.

Propozycje robotów sprzątających w różnych wariantach cenowych

1. Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop to robot sprzątający, który wyczyści Twoje mieszkanie dokładnie i bezpiecznie. Posiada mocny silnik o mocy 2100Pa, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Robot posiada system filtracji HEPA, który usuwa alergeny i pyłki. Dodatkowo, robot ten posiada pojemnik na wodę, dzięki czemu może również myć podłogę. Urządzenie można sterować za pomocą aplikacji mobilnej oraz zdalnego sterowania z poziomu pilota. Cena: około 1500 zł.

2. Robot sprzątający Ecovacs Deebot N8+Ecovacs Deebot N8+ to nowoczesny robot sprzątający, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz bogatym wyposażeniem. Posiada on między innymi funkcję odkurzania, mopowania oraz mycia dywanów, co pozwala na skuteczne usuwanie kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń z różnych powierzchni w Twoim mieszkaniu.

Robot wyposażony jest w zaawansowane czujniki, które umożliwiają mu sprawną i bezpieczną pracę w każdych warunkach. Dzięki systemowi Laser Distance Sensor (LDS), Deebot N8+ może precyzyjnie mapować pomieszczenia i unikać przeszkód na swojej drodze. Ponadto, robot posiada funkcję wykrywania dywanów, dzięki której automatycznie zwiększa moc odkurzania na dywanach, zapewniając jeszcze lepsze efekty czyszczenia.

Warto również podkreślić, że Deebot N8+ działa w trybie bardzo cichej pracy, dzięki czemu nie przeszkadza podczas codziennych czynności w mieszkaniu. Robot można sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub pilota, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność.

Podsumowując, Ecovacs Deebot N8+ to świetny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu w codziennym sprzątaniu mieszkania. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i łatwej obsłudze, robot może stać się niezbędnym elementem wyposażenia Twojego domu. Cena około: 1600 zł

Produkt dostępny jest u nas! Sprawdź!

 

3. Robot sprzątający iRobot Roomba i7+


iRobot Roomba i7+ to robot sprzątający, który jest wyposażony w system automatycznego opróżniania pojemnika na śmieci. Dzięki temu, robot może pracować dłużej bez potrzeby przerywania pracy. Posiada silnik o mocy 1700Pa oraz system filtrowania AeroForce, który usuwa alergeny i pyłki. Robot ten można sterować za pomocą aplikacji mobilnej oraz zdalnego sterowania z poziomu pilota. Cena: około 4000 zł.

Jak wybrać robot sprzątający do mieszkania w bloku?

Przy wyborze robota sprzątającego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, warto zastanowić się, jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Czy zależy nam na tym, aby robot jednocześnie odkurzał i mył podłogę, czy też wystarczy nam tylko funkcja odkurzania? Czy potrzebujemy możliwości sterowania robotem z poziomu aplikacji mobilnej lub zdalnego sterowania z pilota, czy wystarczy nam funkcja planowania pracy robota? Warto również zwrócić uwagę na cenę oraz na to, czy robot pasuje do naszego budżetu.

Kolejnym ważnym aspektem jest wielkość mieszkania oraz rodzaj podłogi. W przypadku mieszkań o większej powierzchni, warto wybrać robot sprzątający z większym pojemnikiem na śmieci oraz baterią, która umożliwia dłuższą pracę. Jeśli natomiast mieszkanie jest małe, można wybrać mniejszy i bardziej kompaktowy model.

Podsumowanie

Roboty sprzątające stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej dostępne dla przeciętnych użytkowników. Wybór odpowiedniego robota sprzątającego do mieszkania w bloku zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto zwrócić uwagę na funkcje robota, takie jak moc odkurzacza, pojemność pojemnika na śmieci, system filtracji powietrza czy możliwość planowania pracy. W zależności od potrzeb i budżetu, można wybrać odpowiedni model, który ułatwi codzienną pracę w domu.