Dofinansowanie na rowery elektryczne? To już rzeczywistość. Po sukcesie programu Mój Elektryk na dotacje na samochody elektryczne, rząd wprowadza nową inicjatywę - Mój Rower Elektryczny. Od 4 lipca 2024 roku ruszają konsultacje dotyczące tego wsparcia, a na realizację projektu przewidziano budżet w wysokości 300 mln zł.

Nowy Rządowy Program Dotacji

Program Mój Rower Elektryczny ma na celu promowanie ekologicznego transportu i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza. Program będzie realizowany w latach 2025-2029 i obejmie wsparcie finansowe na zakup nowych rowerów elektrycznych, rowerów transportowych (cargo) oraz wózków rowerowych.

Dofinansowanie na Rowery Elektryczne

Dotacja może wynosić do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5000 zł dla standardowych rowerów elektrycznych i 9000 zł dla rowerów cargo oraz wózków rowerowych. Okres kwalifikowalności wydatków trwa od 30 czerwca 2024 r. do 30 maja 2029 r., a dotacja będzie udzielana na zakończenie realizacji przedsięwzięcia.

Sprawdź nasze rowery elektryczne >>

Warunki Uzyskania Dofinansowania

Aby skorzystać z dofinansowania, zakupiony rower musi być nowy, oznakowany specjalną naklejką i zarejestrowany na Policji. Pojazdy muszą spełniać normy techniczne, być wyposażone w akumulator litowo-jonowy o pojemności co najmniej 10Ah, a napęd elektryczny musi wspomagać jazdę po rozpoczęciu pedałowania. Zasięg jazdy ze wspomaganiem powinien wynosić minimum 50 km, a bateria musi być ładowana za pomocą domowego gniazdka elektrycznego.

Proces Aplikacji i Refundacji

Dofinansowanie będzie wypłacane w formie refundacji po zakupie pojazdu. Beneficjenci programu mogą ubiegać się o dofinansowanie więcej niż jednego pojazdu, jednak każdy zakup traktowany jest jako osobne przedsięwzięcie. Konsultacje społeczne dotyczące programu potrwają od 4 lipca 2024 r. do 18 lipca 2024 r., a formularz konsultacyjny jest dostępny online.

Rowery elektryczne

Program Mój Rower Elektryczny jest krokiem w stronę bardziej ekologicznego transportu miejskiego, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i zmniejszenia problemów z parkowaniem w miastach. Skorzystaj z tej okazji, aby zainwestować w przyszłość zielonego transportu.

Sprawdź nasze rowery elektryczne >>